Lokalföreningar

Lokalföreningar
Riksförbundets lokalföreningar listas nedan med förening, lokalordföranden med telenummer/mailadress.
Vi har nöjet att meddela att Tranemo nu har en egen hemsida:
Tranemo Hem och Samhälle
Om Du vill maila, så kan du hålla ”pekdonet” på mailadressen så kan du skicka ett mail direkt.
Kansliets mailadress är : info@hemochsamhalle.se
Allingsås Barbro Jonsson 0322-15460 kurtochbarbro@gmail.com
Arnäs Ulla Holter 0660-251126 ulla.holter@telia.com
Bjuv Monika Zander 070-6578174 monika.zander.bjuv@gmail.com
Bredared Anette Wemmeus 033-244128 anette.wemmeus@telia.com
Brunskog Lena Palmqvist 0570-52301 christina.kuhlin@gmail.com
Edsvära N Vånga Ingrid Folkevall 0514-321 02 ingrid.folkevall@telia.com
Essunga Kestin Andersson 0512-80012 kerstin_berne@telia.com
Filipstad Ingegerd Lindström 070-3019249 rut37lind@gmail.com
Fjärdhundra Inga Ekblom 0171-92173 inga@fjardhundraland.se
Gottröra Lizzie Brodin
Granö Elly-Marie Rydman 070-2407825 elly-marie.rydman@vindeln.net
Halmstad Anita Sjölin 035-36622 anitasjolin@live.se
Herrljunga Gudrun Sand 0513-21381 gudrunochbengt.sand@telia.com
Hindås-Rävdala Birgitta Johnsson 0708-240709 birgitta.janerik@gmail.com
Jung Gunvor Jonsson 0512-21173 gunvorjonsson@yahoo.se
Järpås Petrana Zetterström 0512-60050 petrana@romnet.se
Jönköping Christina Bäckdahl 036-164137 rolandbackdahl@yahoo.com
Kindabygden Carina Carlsson 0735-459756 cv-carlsson@hotmail.se
Kulla Birgitta Åkerblom 0171-462089 birgitta@ordbloms.se
Kålltorp Inger Jönsson 031-219857 ingalisa.gron@gmail.com
Lidköping Berit Larsson 0510-254 39 monica.makitalo@yahoo.com
Litslena Ewa Sollenberg 0171-31677 ewa.sollenberg@gmail.com
Long Maj Jonsson 0510-543104
Malung Susanna Torris 070-6787735 susanna.malung@svenskfast.se
Mariestad Berit Andersson 0501-16453 050116453@telia.com
Reftele Helen Hellroth-Larsson 070-5611357 hhl@telia.com
Rimbobygden Ingrid Söderlund 0175-71943 fambohman@telia.com
Robertsfors Solveig Runespång 0763-226299 runespang@hotmail.com
Rute Birgitta Jämsen 0733-141595 birgitta@znappit.se
Saleby Anna-Lena Larsson 0510-92012 ingemarmargareta@gmail.com
Skellefteå Signhild Andersson 0914-43157 signhilde@live.se
Skänninge Maj-Britt Carlsson 0142-40418 mabbe32@hotmail.com
Skärholmen Inger Wahlberg 076-3153006 inger_wahlberg@icloud.com
Storuman Ann-Mari Kristoffersson 0951-77208 vindelberga@hotmail.com
Säffle Lena Alm 0705-575761 gatansolja@hotmail.se
Tranemo Christina Peterson 070-6670385 nissabygget@gmail.com
Trollhättan Eva Bergström 0520-15715
Uddevalla Inger Högberg 0522-73317 barbrouddevalla@hotmail.com
Ulricehamn Kerstin Winkler 0733-148002 kerstinwinkler@hotmail.com
Umeå Anna-Greta Lindqvist 070-5823884 aglindqvist@nordiq.net
Uppsala Aina Andersson 018-513137 aina-andersson@hotmail.com
Varberg Britt Agrell 0340-17144 britt.agrell@telia.com
Vårgårda Kerstin Bengtsson 0322-620909 abborren3@hotmail.com
Vällingby Irene Eriksson 073-0687118 irene.hm.eriksson@gmail.com
Värmdö Annika Dahlberg 08-57020716 annika.dahlberg@gmail.com
Västra Ny Siw Fransson 0141-220275 siw_fransson56@hotmail.com
Växsjö Gunilla Tingskog 0470-22246 inge.tingskog@gmail.com
Ystad Ann-Kristin Oskarsson 0411-16659 ann-kristin@ingemarson.com
Åmål Maud Gustafsson 0532-51069 m.gustavsson@telia.com
Ånge Britta Påhlsson 0690-61622 brittapahlsson@hotmail.com
Ängby Ulrika Siling 08-361301 ulrika.siling@comhem.se